T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - Erenköy Kız Anadolu Lisesi

Haberler

Ock

Ara

Erenköy Kız Anadolu Lisesi’nde futsal rüzgarı esmeye başladı. İlk maçımızda Çekmeköy Güç Kardeşler Anadolu Lisesi ile karşılaşan kızlarımız 10-0 lık bir galibiyete imzalarını attılar. İkinci maçımızda rakibimiz Ataşehir Aşık Veysel Anadolu Lisesiydi. Salondan 9-1´lik skorla ayrılan kızlarımız son maçlarında İstanbul İl Şampiyonası Final Gruplarına kalabilmek için Beykoz Anadolu İmam Hatip Lisesi´ne rakip oldular. Kızlarımız sahadan 7-1 galip ayrılırken bir kez daha İstanbul İl Şampiyonası Final Gruplarında mücadele etme hakkı kazandı. Kızlarımızı ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Serdar Uslu’yu tebrik ediyoruz.

Ock

Erenköy Kuz Liseliler Derneği’nin Okulumuzun Lise oluşunun 102. Yılında “102 Öncü Erenköy Kız Liseli” sergisinin açılış 5 Ocak Cumartesi saat 15.00’de Müdürü’nün de öncü bir Erenköy Kız Liseli Hülya NARSAP olduğu Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde yapılacaktır. Öğretmen - veli ve öğrencilerimize duyurulur.

Ock

Yeni haftanın ilk, 2018 yılının son gününe kardeş okulumuz Mardin Midyat Gazipaşa İlkokulu ve Ortaokulundaki kardeşlerimizin mektupları ile başladık. Bizleri sabırsızlıkla beklediklerini yazmışlar, sevgi ve samimiyetleri satırlarından kalbimize işledi.

 

Ara

Öğretmenlerimiz için Erenköy Kız Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından düzenlenen kişisel ve meslekî gelişim seminerlerimiz kapsamında öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi Fizik Öğretmeni Eğitim Yönetimi uzmanı Abdullah Özkan’la buluşturduk. Abdullah Özkan Hocamız´a tüm öğretmenlerimizin ilgiyle dinlediği sunum için çok teşekkür ediyoruz.

Ara

Birinci Dünya Savaşının sona ermesinin 100. Yılı Uluslararası Konseri için okulumuzun çektiği klip basında....

Teşekkür ederiz Songün Gazetesi.

Ara

İki yıl önce bugünlerde Halep için seferber olan EKAL, şimdi Yemen’deki kardeşlerimiz için bir dayanışma çalışması başlattı. Geçmişte ve bugün desteklerini esirgemeyen tüm öğrenci, öğretmen, veli ve mezunlarımıza teşekkürlerimizle...

Ara

"Müzikle Öğrenme" etkinliklerimiz kapsamında biyoloji öğretmenimiz Fatma Tunaboylu ve öğrencilerimizin müzik öğretmenimiz Asu Öztürk´ün desteği ile hazırladıkları "Nasıl İşitiriz?" isimli video ve biyoloji dersi çalışmalarımız.

Ara

Uzman Psikolog Bedi Aydın’ın okulumuz öğretmenlerine verdiği Yetkin Eğitim ve Etkin Sınıf Yönetimi Semineri Okulların Sesi Gazetesinde...

Ara

EKAL Değerler Eğitimi , Bağımlılık ve Zararlı Alışkanlıklarla Mücadele çalışmalarımız kapsamında okul bahçemiz okul müdürlüğümüz tarafından 2016 yılından bu yana dumansız hava sahası ilan edilmiştir. Okul içi, okul bahçemiz ve çevresinde tütün ve tütün mamulleri kullanılmamakta dumana neden olan hiç bir faaliyete izin verilmemektedir. (Öğrencilerimizde özendirici etki yapmaması amacı ile ziyaretçi ve öğretmenlerimiz dâhil hiç kimse okulun hiç bir bölümünde sigara içmemektedir.)

Ara

8 Aralık Cumartesi günü okulumuz öğrencileri ve öğretmenleri Ankara´daydı. Beraberce yapılan kahvaltının ardından Hacı Bayram-ı Veli, Eski Meclis, II. TBMM ve Anıtkabir ziyaret edildi.

Ara

Kariyer Günleri ve Meslek Tanıtımı Etkinliklerimiz Kapsamında 11.ve 12. Sınıf öğrencilerimizi Isa Altun Hocamız moderatörlüğünde Tepe Güvenlik ve Alarm Sistemleri Eğitim ve Denetim Koordinatörü Savaş Aydın ile bir araya getirdik. 

Kas

Erenköy Kız Anadolu Lisesi Mevlid-i Nebi Programına İsa Altun hocamız da katıldı. Öğrencilerimiz Mevlid-i Nebi dolayısıyla dağıtılan lokmadan yediler. Peygamber Efendimiz (S.A.V)’e salavatlar getirdiler.

Kas

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Kadıköy Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Kas